Botë

OKB-ja paralajmëron krizë humanitare në Liban

Foto: AP
Foto: AP
 

Agjencitë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara kanë paralajmëruar për krizë humanitare në Liban pas shpërthimit shkatërrues në Bejrut të martën.

Libani veçse po vuante nga një krizë e madhe ekonomike para eksplodimit, i cili la së paku 154 të vdekur e 5,000 të lënduar dhe 300,000 njerëz pa kulm, shkruan BBC.