Botë

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Serbi

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Serbi
 

Një burrë 59-vjeçar ka vdekur si pasojë e koronavirusit në Qendrën Klinike të Vojvodinës, ka bërë të ditur kryeministrja serbe, Ana Bërbaniq.

“Ai e ka marrë virusin nga një person, djali i të cilit ka qenë në Milano”, ka thënë ajo, e cila në emër të Qeverisë dhe shtetit të Serbisë i ka shprehur ngushëllime familjes së viktimës, raporton REL.