Botë

Avionët e SHBA-së bombardojnë bazat e militantëve në Irak e Siri, 25 të vrarë

Avionët e SHBA-së bombardojnë bazat e militantëve në Irak e Siri, 25 të vrarë
 

Avionët amerikanë ndërmorën disa sulme ajrore në Irak dhe Siri kundër militantëve të mbështetur nga Irani, si kundërpërgjigje ndaj sulmeve me raketa që i morën jetën një kontraktori amerikan disa ditë më parë.

Si pasojë e bombardimeve amerikane në 5 objektiva të militantëve shiitë të mbështetur nga Irani raportohet të kenë humbur jetën 25 persona.