Ish-presidenti Jimmy Carter shtrohet në spital

Ish-presidenti Jimmy Carter shtrohet në spital

23 October 2019 10:43

Ish-Presidenti i SHBA-së, Jimmy Carter u shtrua në spital si pasojë e një rrëzimi në shtëpinë e tij të hënën në mbrëmje, në qytetin Plains të Xhorxhias, njofton VOA.

Qendra Carter njoftoi se 95-vjeçari ndodhet në qendrën mjekësore "Phoebe Sumter" dhe se "po mbahet nën vëzhgim ndërsa po trajtohet për një krisje të vogël të legenit".

Qendra, një grup jo-fitimprurës për të drejtat e njeriut tha gjithashtu se ish-Presidenti "është në gjendje të mirë shpirtërore dhe se mezi pret të shërohet e të shkojë në shtëpi".

Ky është incidenti i dytë për zotin Carter brenda këtij muaji dhe i treti që nga pranvera e këtij viti, kur si pasojë e një rrëzimi iu nënshtrua një operacioni.

Zoti Carter, ish-presidenti më i vjetër në moshë ka shërbyer për një mandat në Shtëpinë e Bardhë nga 1977 deri në 1981-n.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme