Botë

Tërmeti në Pakistan shkakton viktima dhe të plagosur

Foto: Reuters
 

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera.

Raportohet se së paku 19 persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë janë plagosur, raporton REL.