Botë

Greqia përfshihet nga përmbytjet dhe shirat e rrëmbyeshëm

Greqia përfshihet nga përmbytjet dhe shirat e rrëmbyeshëm

Athinë, 20 shtator – Një stuhi brenda natës shkaktoi breshër dhe reshje të rënda shiu në pjesë të mëdha të Greqisë, njoftuan mediat lokale sot në mëngjes.

Policia dhe zjarrfikësja u thirrën vazhdimisht për të nxjerrë njerëzit nga makinat e zhytura në ujë dhe të marrin masa për pemët e rëna.