Botë

Merkel dridhet nga dehidrimi gjatë takimit me Zelenskin

Foto: Reuters
 

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel dukej sikur nuk ishte mirë me shëndet dhe dridhej gjatë takimit të sotëm në Berlin me presidentin e Ukrainës Volodimir Zelenski.

Merkel qëndroi pranë Zelenskit në diell, ndërsa grupi ushtarak luajti himnet e Gjermanisë dhe Ukrainës kur ajo filloi të dridhej.