Botë

Putin dhe Kim Jong Un takohen brenda prillit

Putin dhe Kim Jong Un takohen brenda prillit
 

Kremlini ka konfirmuar se brenda muajit prill, presidenti rus Putin do të takohet me liderin e Koresë së Veriut Kim Ong un.

Sipas deklaratës për shtyp takimi mes të dyve mund të realizohet në datat 24 - 25 në Vladivostok.