Diplomatët vrapues

Diplomatët vrapues

16 December 2018 08:30

Ata takohen para se të zbardhë drita në rrethinën e Parkut Qendror, nja katër kilometra larg prej selisë së Kombeve të Bashkuara, ku shpesh ata pajtohen e përplasen, varësisht se për çfarë tema duhet t’ia japin dorën njëri-tjetrit, përcjell Koha Ditore.

Derisa bëjnë një ecje të lehtë për nja tridhjetë minuta, pranë u kalojnë kalimtarë që shëtisin qenët, apo njerëz që vrapojnë për të ruajtur gjendjen e mirë fizike e shëndetësore.

Por ka edhe persona të pastrehë. Herë pas here ndalen dhe shkrepin ndonjë fotografi a selfie.

Dhe ju mund t’i merrni gabimisht për turistë...(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme