Auto

BMW-ja i jep fund prodhimit të modelit i3

 

BMW-ja ka bërë të ditur se prodhimi i veturave të saj i3 ka përfunduar pas nëntë vjetësh, duke i dhënë fund veturës së saj kompakte elektrike dhe inovative.

I3 i fundit doli nga linja e fabrikës në Leipzig, Gjermani, vetëm disa javë pasi modeli arriti një prodhim prej mbi një çerek milioni. Për të shënuar këtë rast, janë porositur dhjetë njësi të një modeli të edicionit special ultra-ekskluziv të quajtur i3 HomeRun Edition, shkruan Autoexpress të shtunën.