Auto

Jimny Black Bison, G-Classi i vogël

Jimny Black Bison, G-Classi i vogël

SUV-i i vogël japonez, Suzuki Jimny, shpesh tejkalon SUV-ët më të mëdha dhe më të shtrenjta. Dhe tani, kompania që merret me modifikimin e veturave Wald International, është marrë me eksterierin e enterierin e tij.

Jimny është i dashur në të gjithë botën, dhe Wald International e ka bërë atë të duket ngjashëm me G-Classën e Mercedesit, transmeton KOHA. I quajtur Black Bison, ky version vjen me modifikime në eksterier e enterier, si dhe vjen me set të ri të rrotave “Vorsalino” prej 15 dhe 16-inç me goma “Off-Road”.