Auto

Së shpejti prezantohet Skoda Rapid në version Spaceback

Së shpejti prezantohet Skoda Rapid në version Spaceback

Kompania e njohur e veturave nga Republika e Çekisë, Skoda, në fillim të këtij muaji në Rusi ka prezantuar modelin e ristilizuar Rapid në version Sedan, ndërsa tani për tregun kinez paralajmëron Rapidin e rifreskuar në version Spaceback.

Nuk do të ketë ndryshime të mëdha, por pjesa e përparme e Rapid Spaceback është e bazuar në Skoda Scala. Ky ndryshim përfshinë maskën e përparme, dritat e reja dhe mbrojtësin e ri, transmeton Koha.net. Po ashtu, e modifikuar është edhe pjesa e pasme ku në derën e bagazhit gjendet mbishkrimi “Skoda”.