Auto

Shfaqen fotografitë dhe detajet e reja të Octavias së re

Shfaqen fotografitë dhe detajet e reja të Octavias së re
Foto: Motor1

Kompania çeke e njohur e veturave, Skoda, është gati që së shpejti të promovojë gjeneratën e re, të katërt, të modelit Octavia.

Më herët, kompania pati paralajmëruar se promovimin e Octavias së re do ta mbajë më 11 nëntor në Pragë, me të cilin do të shënojë edhe 60 vjetorin e këtij modeli, transmeton Koha.net. Po ashtu, në njoftim thuhet se në botë deri tani janë shitur rreth 6.5 milionë njësi të të gjitha gjeneratave të Octavias.