Auto

Dalin skicat e Octavias së re

Dalin skicat e Octavias së re

Pas prezantimit të modeleve të reja si Superb, Suberb iV hibrid, Superb Scout, Citigo në version elektrik për qytet, si dhe versionin Monte Carlo të Scalës dhe Kamiqit në panairin e veturave që është mbajtur së fundmi në Frankfurt, kompania e njohur çeke Skoda tani është duke u përgatitur të promovojë edhe gjeneratën e re të Octavias.

Skoda do ta promovojë gjeneratën e re të modelit Octavia më 11 nëntor në Pragë, me të cilin do të shënojë edhe 60-vjetorin e Octavias së parë, transmeton Koha.net. Deri atëherë, sot janë publikuar skicat zyrtare të Ocativas së re si paralajmërim se së shpejti do të mbahet premiera e tij.