McChip-dkr përforcon Aston Martin V8 Vantage në 700 kuajfuqi Foto: Autoevolution

McChip-dkr përforcon Aston Martin V8 Vantage në 700 kuajfuqi

20 July 2019 16:37

Kompania e cila merret me modifikimin e veturave, McChip-dkr Stage, njofton se ka përgatit një paketë për përforcimin e modelit Aston Martin V8 Vantage.

Fjala është për paketën “Stage 3”, e cila ndër të tjera, përfshinë përforcimin e motorit 4.0-litër V8 Bi-Turbo të këtij modeli në 700 kuajfuqi, transmeton Koha.net.

Tani, ky model shpejtësinë nga 100 deri 200 kilometra në orë mund ta arrijë për 7.1 sekonda ndërsa atë maksimale deri në 322 km/h.

Gjithashtu, paketa e re për këtë Aston Martin V8 Vantage përfshinë edhe sistemin “Capristo” të shkarkimit të gazrave dhe set të ri të rrotave “Turbine”.

Sa i përket çmimit, paketa “Stage 3” e McChip-dkr-së për këtë V8 Vantage kushton 15.000 euro.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme