Mini drejt elektrifikimit të plotë

Mini drejt elektrifikimit të plotë

10 April 2019 17:31

Marka popullore britanike e automobilave, Mini në vjeshtë do të paraqesë veturën e saj të parë të plotë elektrike.

Mini, i cili është nën kujdesin e gjigantit gjerman BMW, synon të elektrifikojë çdo model.

“Ne nuk dimë se sa do të zgjasë periudha e tranzicionit dhe deri atëherë do të bëjmë çdo përpjekje për të zgjedhur të dy llojet e motorëve, me djegie dhe elektrikë, për çdo model nga programi i prodhimit. Mini në të ardhmen do të jetë një markë që do të prodhojë vetëm makina elektrike”, ka konfirmuar anëtari i bordit të BMW-së, Peter Schwarzenbauer, transmeton KP.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme