Auto

Debuton zyrtarisht Mercedes CLA i ri, vjen me teknologjitë e fundit

Debuton zyrtarisht Mercedes CLA i ri, vjen me teknologjitë e fundit
Foto: Motor1
 

Pas shumë raportimeve, më në fund prodhuesi prestigjioz gjerman i veturave, Mercedes-Benz, ka prezantuar CLA-Classën e re për vitin 2020 në panairin CES 2019 në Las Vegas, Nevada.

Gjenerata e re e këtij Sedani pritet të arrijë ka fundi i vitit dhe Mercedesi do të zbulojë çmimin e tij pak para lansimit.