Arkivi

Mesfushori i Leverkusenit, Granit Xhaka

Xhaka: E pabesueshme çfarë kemi bërë, tani synojmë finalen

18 pri 2024 23:45 Futboll

Mesfushori Granit Xhaka është lider i mesfushës së Leverkusenit, që ka 44 ndeshje rresht pa humbje në të gjitha garat.Xhaka...

Ish-politikani Azem Vllasi

Vllasi: Serbia nuk heziton të organizojë ndonjë “Panda” të re para anëtarësimit të Kosovës në KiE

18 pri 2024 23:42 Arbëri

Avokati Azem Vllasi ka thënë se Serbia nuk heziton të organizojë ndonjë provokim para anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e...

Roma - Milan

Roma eliminon shtatë herë kampionin e Evropës

18 pri 2024 23:02 Futboll

Roma e ka eliminuar shtatë herë kampionin e Evropës, Milanin, nga Liga e Evropës.Roma të enjten mbrëma fitoi në “Olimpico”...

Atalanta - Liverpool

Liverpoolit eliminohet, nuk i mjafton fitorja

18 pri 2024 23:01 Futboll

Liverpooli ka fituar me rezultatin 1:0 në çerekfinalen kthyese të Ligës së Evropës, por është eliminuar nga gara.Atalanta ka kaluar...

Leverkusen - Bundesliga

Leverkuseni vazhdon serinë impresive pa humbje

18 pri 2024 23:00 Futboll

Leverkuseni ka vazhduar serinë impresive pa humbje dhe ka avancuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.Pas triumfit në Bundesligë në...

Presidenti i Ukraines, Volodymyr Zelensky

Polonia arreston të dyshuarin për planifikimin e vrasjes së Zelenskyt

18 pri 2024 22:55 Botë

Një person është arrestuar të enjten në Poloni nën akuzat se ishte i gatshëm për të spiunuar për inteligjencën ushtarake...

Emiliano Martinez

Pse Martinez nuk u përjashtua edhe pse mori dy kartonë të verdhë

18 pri 2024 22:17 Futboll

Emiliano Martinez mori dy kartonë të verdhë ndaj Lillet, por ngeli në fushë dhe ndihmoi Aston Villan që të kalojë...

Sigal Prishtina - Basketboll

Sigal Prishtina në gjysmëfinale të plejofit

18 pri 2024 21:54 Basketboll

Sigal Prishtina e ka mposhtur sërish Vëllaznimin e Gjakovës dhe ka avancuar në gjysmëfinale të plejofit të elitës së basketbollit...

Dejan Jankoviq në ceremoninë e 23-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës. Pas kryeministrit Albin Kurtit dhe presidentes Vjosa Osmani

Lirohet zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës që u arrestua nga Serbia

18 pri 2024 21:52 Arbëri

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës (MPJD) ka njoftuar se zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, është...

Edon Zhegrova - Lille

Eliminohet Lille i Zhegrovës

18 pri 2024 21:45 Futboll

Lille i sulmuesit të Kosovës, Edon Zhegrovës, është eliminuar në çerekfinale të Ligës së Konferencës.Lille të enjten mbrëma u mposht...

Parlamenti i Republikës Sërpska në Banja Llukë, Bosnjë-Hercegovinë

Republika Sërpska miraton raport që e mohon gjenocidin në Srebrenicë

18 pri 2024 21:38 Rajon

Parlamenti i Republikës Sërpska në Bosnjë e Hercegovinë e ka miratuar të enjten një raport, i cili thekson se vrasja...

Elion Krosa

Talenti shqiptar Krosa shënon gol të bukur për Norvegjinë U16

18 pri 2024 21:32 Futboll

Elion Krosa është futbollisti i ri e i talentuar që po e përfaqëson Norvegjinë e grupmoshës U16.Krosa të enjten gjatë...

Policia

Të shtëna me armë zjarri afër një pompe derivatesh në Prishtinë

18 pri 2024 21:30 Kronikë

Të shtëna me armë zjarri afër një pompe derivatesh janë konfirmuar nga Policia të enjten mbrëma.Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti,...

Fiorentina - futboll

Fiorentina në gjysmëfinale, eliminon Viktoria Plzenin,

18 pri 2024 21:29 Futboll

Me dy gola të shënuar në vazhdime, Fiorentina ka avancuar në gjysmëfinale të Ligës së Konferencës.Fiorentina të enjten mbrëma mposhti...

Rron Gjinovci - Konfront

Gjinovci: Vuçiqin e vrasin nëse e zbaton Marrëveshjen me Kosovën

18 pri 2024 20:28 Arbëri

Panelisti në “Konfront” të KTV-së, Rron Gjinovci, ka thënë se presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, e vrasin nëse e zbaton Marrëveshjen...

Vjosa Osmani

Osmani: Kosova e përkushtuar për ruajtjen e vlerave evropiane

18 pri 2024 19:58 Arbëri

Presidentja Vjosa Osmani, ka diskutuar me ambasadorë të huaj në Kosovë për procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e...

Policet e rinj

Kosovës i shtohen 445 policë të rinj

18 pri 2024 19:50 Arbëri

Orkestra ua diktoi ritmin e hapave të marshimit 445 policëve të rinj, teksa ata hynë të enjten në palestrën “1...

Përmbytjet në Dubai / Foto: AP

Qytetit të përsosur në Instagram i hiqen filtrat

18 pri 2024 19:49 Botë

Nëse Dubai cilësohet qyteti më i mirë në Instagram, këtë javë i janë hequr filtrat.Vetëm brenda 48 orëve qiejtë mbi...

Arijanet Muriq

Kompany ia beson portën Muriqit edhe pas gabimeve të rënda

18 pri 2024 19:49 Futboll

Trajneri i Burnleyt, Vincent Kompany, nuk dha një përgjigje përfundimtare, por la të kuptohet se portieri i Kosovës, Arijanet Muriq,...

Andriy Lunin

Tregimi i jashtëzakonshëm i portierit ukrainas të Realit

18 pri 2024 19:40 Futboll

Andriy Lunin për kohë të gjatë ka qenë i huazuar nëpër skuadra të ndryshme. Tani portieri i Realit, po e...