Pjesëmarrja e Tahirit në Lojërat Olimpike është fitore për Kosovën, thotë Thaçi

Pjesëmarrja e Tahirit në Lojërat Olimpike është fitore për Kosovën, thotë Thaçi

10 February 2018 11:41

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka vizituar ekipin olimpik të Kosovës i cili po merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchangut të Koresë Jugore.

Me këtë rast ka takuar edhe skiatorin kosovar Albin Tahiri, i cili po merr pjesë në këto lojëra, dhe ka thënë se vetë pjesëmarrja e tij dhe e Kosovës, është fitore për shtetin e Kosovës.

Postimi i Thaçit në Facebook:

Në fshatin olimpik të Pyeongchangut, sot vizitova ekipin olimpik të Kosovës.

Skiatorit kosovar, Albin Tahirit, i urova suksese në garat që do t’i zhvillojë në ditët e ardhshme.

Vetë pjesëmarrja e tij dhe e Kosovës në Olimpiadë, është një fitore e madhe për shtetin tonë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Agron12/02/2018 10:15

Shetit, shetit o "president" i PYDyKys. Shetit me para të popullit më fukara në Europë dhe më gjerë. Kudo që shkon nuk bën asgjë pos fotove të pavlerë me atë buzëqeshje që, gjithçka është por buzëqeshje e zemrës nuk është.

Shto koment

Të ngjashme