Arbëri

Osmani me presidentin e Emirateve diskuton për investime në energji, turizëm e shëndetësi

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Mohamed bin Zayed Al Nahyan.

Në takimin në Dubai është biseduar për zgjerimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, si rritjen e investimeve në energji, shëndetësi turizëm dhe sektorë strategjikë.