Arbëri

Kongresistja amerikane: SHBA-ja duhet të qëndrojë pranë Kosovës

 

Kongresistja amerikane Lisa McClain, ka thënë se SHBA-ja duhet të qëndrojë pranë Kosovës dhe se çdo agresion kundër Kosovës nga “shtetet e mbështetura nga Rusia është kërcënim ndaj sigurisë globale.

Kongresistja nga partia Republikane ka thënë se Kosova prej kohësh ka qenë aleate e fuqishme e SHBA-së dhe NATO-s.