Arbëri

Sveçla dhe Hoxha: Kemi dëshmi se grupi terrorist u stërvit gjatë në Serbi

 

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se sot bëhen një javë që nga vrasja e policit Afrim Bunjaku.

Ai ka thënë se sulmi terrorist i Serbisë kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës.