Arbëri

Radoiçiq pranon ftesën e autoriteteve të Serbisë, u deklarua në cilësinë e qytetarit

 

Milan Radoiçiq i është përgjigjur ftesës së autoriteteve të Serbisë dhe sot në orën 10, i shoqëruar nga avokati i tij, ka hyrë në ambientet e Ministrisë së Brendshme në Beograd, raporton “B92”.

Mediumi serb ka theksuar se Radoiçiqi është deklaruar në cilësinë e qytetarit për rrethanat e sulmit të armatosur që ndodhi më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit.