Arbëri

Mediat serbe: Rreth 10 mijë serbë nga Kosova shkuan në Serbi në mbështetje të Vuçiqit

Foto: KosovoOnline
 

Mediat në Serbi po raportojnë se rreth 200 autobusë me serbë të Kosovës janë nisur të enjten dhe të premten në mëngjes nga Kosova për në Beograd, për të marr pjesë në tubimin e organizuar nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, i cili pritet të mbahet të premten.

KosovoOnline raporton se në Serbi kanë shkuar serbë nga Mitrovica e Veriut, Graçanica, Leposaviqi, Zubin-Potoku e Shtërpca, siç thuhet me ftesë dhe detyrim të Vuçiqit, për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga ai, si kundërpërgjigje ndaj protestave të dhjetëra mijëra qytetarëve që kanë protestuar për ditë me radhë kundër pushtetit aktual.