Arbëri

Mot i ftohtë dhe me reshje bore të hënën në Kosovë

Foto ilustrim
 

Mot i ftohtë dhe me temperatura tipike dimërore, me reshje bore të intensitetit të dobët, pritet të mbajë të hënën në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se parashihen erëra të fuqishme, të cilat do t’i përfshijnë disa rajone, kryesisht veriun, verilindjen dhe perëndimin e vendit.