Arbëri

Rama: Vuçiqi dhe unë kemi pikëpamje krejt të ndryshme për Kosovën

Foto: AP
 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se ai dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, kanë pikëpamje dhe qëndrime krejtësisht të kundërta kur bëhet fjalë për Kosovën.

Në një intervistë për televizionin malazias A Plus TV, Rama ka thënë se për të Kosova është shtet i lirë, demokratik dhe sovran.