Arbëri

Moti sot i vranët e me riga shiu

 

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me riga të dobëta shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në mëngjes do të ketë kushte për mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.