Arbëri

Presidenti gjerman: Gëzohem që propozimi franko-gjerman ka arritur sukses dhe po pranohet

 

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka thënë se është i gëzuar që propozimi franko-gjerman për çështjen e Kosovës dhe Serbisë po arrin sukses në procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes të dyja vendeve.

Steinmeier i bëri këto komente në Shkup, ku të martën qëndroi për vizitë zyrtare.