Arbëri

Paralajmërohet bllokimi i rrugëve në veri

 

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, njëherit ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, ka paralajmëruar bllokim të rrugëve në veri, nëse qytetarëve serbë i konfiskohen veturat, raporton “Kosovo Online”.

Rakiq ia ka thënë këto presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.