Arbëri

Tahiri: Qeveria do t’i fajësojë qytetarët kur të mungojë rryma

 

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka akuzuar Qeverinë Kurti se po jeton jashtë kohës, rrethanave dhe realitetit. Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka komentuar videot e publikuara së fundmi nga Lëvizja Vetëvendosje, me të cilat kritikoheshin ish-pushtetet.

Ai ka thënë se Qeveria madje, “pos opozitës, do t’i fajësojë edhe qytetarët”, kur të ketë mungesë të rrymës dimrit.