Arbëri

Moti në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të jetë i qëndrueshëm

 

Në pesë ditët e ardhshme në Kosovë pritet të mbajë një mot relativisht i qëndrueshëm, por gjatë ditës parashihen vranësira dhe po ashtu në disa vende reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nga dita e martë do të ketë stabilizim të motit.