Arbëri

Moti sot kryesisht i vranët

 

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët me intervale me diell.

Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vendet përreth viseve malore, të sjellin shi.