Arbëri

Të hënën, mot i vranët dhe me shi

 

Të hënën në Kosovë pritet të ketë vranësira të dendura, të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5 e 8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16 e 19 gradë celsius.