Arbëri

Haradinaj Kurtit: Ndale grevën ose jep dorëheqje – shkarkoje Nagavcin

Foto: KOHA
 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti që ta ndalojë grevën në arsim ose të japë dorëheqje, derisa i kërkoi ta shkarkojë ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Ai shkroi në Facebook të dielën se Kurti duhet ose të gjejë zgjidhje menjëherë, ose sipas tij, të pranojë se është i paaftë dhe “të lëshojë rrugë”.