Arbëri

Mot i vranët dhe me intervale dielli të shtunën në Kosovë

Moti sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit, vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.