Arbëri

Udhëheqësit fetarë vizitojnë krerët e UÇK-së në Hagë

 

Një delegacion i udhëheqësve fetarë nga Kosova kanë hyrë në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, për t'i vizituar krerët e UÇK-së që po mbahen atje, Hashim Thaçit, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin dhe të tjerët.

Në pamjet që ka siguruar Kosovapress shihet myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji duke hyrë së bashku në Qendrën e Paraburgimit.