Arbëri

Qeveria: Në Bruksel u diskutua për Kornizën e Përgjithshme të Marrëveshjes dhe situatën aktuale

 

Nga Qeveria e Kosovës është njoftuar se për çfarë është biseduar sot në Bruksel në takimin mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ishte takimi i tretë i nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi të ndërmjetësuar nga BE-ja.