Arbëri

Kurti e Vuçiqi priten me hamburgerë dhe Coca-Cola në Bruksel

 

Ka nisur në Bruksel takimi i nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë -Serbi, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Takimin po e ndërmjetësojnë përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell dhe dërguari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.