Arbëri

Mot i ndryshueshëm të enjten

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të enjten do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-30 gradë celsius.