Arbëri

KEK-u planifikon të shesë thëngjill, Maqedonia e interesuar

Foto ilustrim
 

Kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Nagip Krasniqi, ka njoftuar se kjo korporatë do të publikojë një tender për shitje të thëngjillit.

I ftuar në emisionin 60 Minuta në KTV të mërkurën, Krasniqi ka thënë se udhëheqësit e Korporatës Energjetike të Maqedonisë së Veriut kanë shprehur interes për blerje të thëngjillit dhe kjo do të ndikojë që KEK-u të rrisë të hyrat e korporatës.