Arbëri

Vuçiqi s’e di nëse do të marrë pjesë në Samitin e BE-së, do të konsultohet edhe me Ramën

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nuk e di nëse do të marrë pjesë në Samitin e BE-së, më 23 qershor.

Sipas mediave serbe, ai ka marrë ftesë, por ende nuk ka vendosur. Dhe vendimin do ta marrë, pasi të konsultohet me Qeverinë serbe dhe, siç ka thënë, njerëit e nismës “Ballkani i Hapur”.