Arbëri

Dyshime për helmim të nxënësve nga Prishtina në ekskursionin në Mitrovicë

FOTO: KOHA/Ilustrim
 

Më shumë se 10 nxënës të klasës së nëntë të një shkolle të Prishtinës dyshohen se janë helmuar nga ushqimi në ekskursion në Mitrovicë. Ata po trajtohen në Spitalin e Mitrovicës dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore, ka konfirmuar për KOHËN drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës, Luljeta Zhubi.

“Rreth 11-12 nxënës kemi pranuar në Spital. Kemi dyshuar që janë më shumë. Disa i kanë kryer infuzionet dhe janë liruar, ndërsa të tjerët janë në gjendje të mirë shëndetësore. Dyshohet se janë helmuar nga ushqimi në një restorant në Mitrovicë”, ka thënë ajo.