Arbëri

Kurti takohet me ambasadorët e Quintit dhe përfaqësuesin e BE-së

Foto: ZKM
 

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, u takua të hënën me ambasadorët e vendeve të Quintit dhe shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog.

Në takim, sipas komunikatës dërguar mediave, u diskutua për zhvillimet politike në vend dhe në rajon.