Arbëri

Sveçla pas arrestimeve të policëve: Vetëm fillimi i luftimit të krimit dhe korrupsionit

Xhelal Sveçla, arrestimi i policëve, MPB
Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

“Mund të premtoj se ky është vetëm fillimi”, ka thënë të premten ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, për aksionet që institucionet e sigurisë i kanë zhvilluar ditët e fundit në luftimin e korrupsionit.

Të premten janë arrestuar edhe 26 policë e zyrtarë kufitarë të Kosovës nën dyshimin për marrje ryshfeti. Aksioni ishte vazhdimësi e atij që u zhvillua muajin e shkuar, kur u arrestuan gati 50 policë.