Arbëri

Kurti për dialogun: Jemi të vendosur që sovraniteti të mbetet i paprekur

Foto: Driton Paqarada / KOHA
 

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se në takimin me emisarët për dialog, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak i ka njoftuar për reformat në ekonomi dhe drejtësi.

Sipas tij, gjithashtu i ka njoftuar me përpjekjet e Qeverisë për ta luftuar krimin dhe korrupsionin.