Arbëri

IKSHPK: Omicroni po vazhdon të përhapet dhe është variant dominues, mbani maskat

 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka bërë thirrje që të barten maskat në çdo moment e po ashtu ka bërë thirrje për vaksinim.

Sipas IKSHPK-së, Omicroni po përhapet me intensitet të lartë dhe është variant dominues në qarkullim.