Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar se gjatë ditës së sotme temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri në -5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Sipas IHMK-së në orët e vona të natës parashihet që të ketë reshje shiu dhe bore.