Arbëri

Gërvalla: Serbia ka nisur fushatë sistematike për destabilizimin e rajonit

 

Ministrja e Punëve te Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka thënë se Serbia ka nisur fushatë sistematike për destabilizimin e rajonit. Ajo këto deklarata i ka bërë sot në Samitin e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Londër të Britanisë së Madhe.

Shefja e diplomacisë kosovare ka thënë se përkundër progresit që është bërë që nga formimi i Qeverisë së re, Kosova është përballur me kërcënime nga Serbia.