Arbëri

FSSHK-ja i reagon Kurtit: Shihemi në grevë

FOTO: KOHA/Ilustrim
 

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë të Kosovës i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili gjatë fjalimit të sotëm në Kuvend ka thënë se sindikatat aktuale në vitin 2017 kanë pasur marrëveshje me PAN-in, në prag të zgjedhjeve.

FSSHK-ja në reagim thotë se Kurti ka përdor gjuhë të urrejtjes dhe asgjë se çfarë ka thënë ai, nuk qëndron.