Arbëri

Prokurorja e rastit në Gllogjan: Shumë të intervistuar, ka pasur edhe bastisje

 

Prokurorja e rastit në Deçan, Sahide Gashi, ka thënë shkurt në një deklarim për media se janë intervistuar shumë persona duke mos treguar numrin e tyre, sa i përket vrasjes së tre personave dhe një të plagosuri mbrëmjen e së premten.

Ajo ka bërë të ditur se në orët e para të mëngjesit është kryer edhe një bastisje në Gllogjan, por që nuk është gjetur asgjë e dyshimtë ose ndonjë provë në drejtim të identifikimit të të dyshuarit.